ЗНО-2022

/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_01.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_02.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_03.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_04.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_05.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_06.jpg/Files/images/2022/Vstupna.Kampaniya.2022-01.04_Страница_07.jpg

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО-2022

Інформацію надано відповідно до чинних нормативних документів і може бути змінено та/або доповнено в залежності від унесення змін до нормативної бази

Інформаційні
матеріали

Термін
реєстрації

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2022 триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року

Керівники закладів освіти зможуть подати комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів), які складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, до 1 березня 2022 року.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме упродовж 05 – 17 травня включно. Докладніше…

Особливості реєстрації
2022 року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.

* Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

У Дніпропетровській та Запорізькій областях обробку реєстраційних документів учасників ЗНО здійснює Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО)

Основні
нормативні
документи

1. Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986 (Порядок).

2. Календарний план підготовки та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 02.11.2021 № 1166).

Учасники
реєстрації

Учні (слухачі, студенти) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої, фахової передвищої освіти), які в 2022 році здобудуть повну загальну середню освіту (особи, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО)

Учні (слухачі, студенти) закладів освіти, які в 2022 році здобудуть повну загальну середню освіту та НЕ проходять ДПА у формі ЗНО у випадках, передбачених законодавством, а також випускники поточного навчального року закордонних закладів освіти

Особи, які вже мають повну загальну середню освіту
(випускники минулих років)

Документи,
необхідні для
реєстрації

1. Заповнена реєстраційна картка, оформлена на відповідному бланку згідно з вимогами Порядку.
2. Копія* паспорта громадянина України.
3. Список осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО (додається до загального пакету документів закладу освіти).

1. Заповнена реєстраційна картка, оформлена на відповідному бланку згідно з вимогами Порядку.
2. Копія* паспорта громадянина України.
3. Довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа здобуде повну загальну середню освіту в поточному навчальному році.

1. Заповнена реєстраційна картка, оформлена на відповідному бланку згідно з вимогами Порядку.
2. Копія* паспорта громадянина України.
3. Копія* документа про повну загальну середню освіту (наприклад, атестат або свідоцтво про повну загальну середню освіту).

Зверніть увагу! У разі необхідності, потрібно додати до реєстраційного комплекту додаткові документи. Докладніше…

* На копіях документів, що подаються для реєстрації, повинен бути напис, що складається зі слів Згідно з оригіналом (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Формування
реєстраційної
картки

Вам потрібно після 1 лютого 2021 року ввести реєстраційні дані до сервісу «Зареєструватися» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) testportal.gov.ua або на нашому сайті. Докладніше...

ЗАУВАЖТЕ, ЩО ОДНИМ З ПЕРШИХ КРОКІВ Є ОБРАННЯ КАТЕГОРІЇ ОСОБИ

– Якщо ви у 2022 році завершуєте навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо), ваша категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2022 року».

– Якщо ви є учнем (студентом, слухачем) закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, ваша категорія «Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

– Якщо ви є студентом закладу вищої, фахової передвищої освіти (коледж, технікум) і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, ваша категорія «Студент закладу вищої освіти».

Якщо ви вже здобули повну загальну середню освіту в попередні роки (незалежно від того, де ви навчаєтеся зараз (чи не навчаєтеся)), ваша категорія «Випускник минулих років».

Якщо ви навчаєтесь у закордонному закладі освіти та здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, ваша категорія «Випускник, який здобуде в 2022 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти».

ЗВЕРНІТЬ ОСОБЛИВУ УВАГУ! Під час вибору предметів тестування в сервісі «Зареєструватися» особам, які проходитимуть ДПА у формі зовнішнього оцінювання, необхідно буде поставити позначку про те, чи потребують вони результату за шкалою 100-200 балів (необхідний для вступу до закладів вищої освіти).

НАПРИКЛАД:

 • якщо результат з математики потрібен для вступу, необхідно поставити відповідну позначку в реєстраційній формі. На тестуванні така особа отримає зошит «СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ».
 • якщо результат з математики не потрібен для вступу, необхідно поставити позначку про те, що результат не потрібен. На тестуванні така особа отримає зошит «СЕРТИФІКАЦІЙНА РОБОТА З МАТЕМАТИКИ (завдання рівня стандарту)».
 • КОМПЛЕКТ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА ПІДГОТУВАТИ САМОСТІЙНО або звернутися за допомогою до:

  відповідального за формування комплектів реєстраційних документів у закладі освіти, у якому навчається особа (для осіб, які проходять ДПА у формі ЗНО);

  пункту реєстрації (для інших категорій учасників ЗНО).

  Після закінчення формування реєстраційної картки, вам потрібно роздрукувати:

  бланк реєстраційної картки;

  контрольно-інформаційний лист.

  Оформлення
  реєстраційної
  картки

  Зверніть увагу! Реєстраційна картка оформлюється українською мовою!

  1. Заповніть частину «Заява». Для цього необхідно:

  – зазначити своє прізвище (у родовому відмінку) та ініціали після найменування регіонального центру;

  – власноруч (від руки) написати заяву, у якій засвідчити бажання бути зареєстрованим(ою) для участі в ЗНО, підтвердити факт ознайомлення з Порядком;

  – поставити дату написання заяви та особистий підпис у спеціально відведених місцях під заявою.

  2. У спеціально відведеному місці реєстраційної картки наклейте одну фотокартку для документів (чорно-білу або кольорову) розміром 3х4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку.

  Надсилання до
  регіонального
  центру
  реєстраційних
  документів

  Особи, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО

  Віддають комплект реєстраційних документів відповідальному за формування комплектів реєстраційних документів у закладі освіти, який вони закінчують. Відповідальний надсилає поштою, у встановлені терміни, до регіонального центру (ДпРЦОЯО, Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083) список випускників, оформлений згідно із зразком, затвердженим Порядком, і комплекти реєстраційних документів (дата подання визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передання нарочним – за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі).

  Випускники минулих років та інші категорії учасників ЗНО, які не проходитимуть ДПА у формі ЗНО

  Самостійно надсилають комплект реєстраційних документів рекомендованим листом у встановлені терміни (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті) на таку адресу: ДпРЦОЯО, Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083.

  * Радимо добирати такий конверт, щоб не згинати документи, які ви надсилаєте.

  Відстеження
  стану обробки
  реєстраційних
  документів

  Дізнатися про стан оброблення реєстраційних документів можливо в онлайн режимі на сайті УЦОЯО та на нашому сайті за номером реєстраційної картки (за допомоги сервісу «Стан опрацювання документів»).

  Отримання
  документів, що
  підтверджують
  реєстрацію

  За умови успішної реєстрації ДпРЦОЯО надішле кожному зареєстрованому учаснику ЗНО:

  – Сертифікат ЗНО-2022;

  – реєстраційне повідомлення учасника ЗНО.

  Особам, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, – за адресою навчального закладу, де вони навчаються.

  Випускникам минулих років та іншим категоріям учасників ЗНО, які не проходитимуть ДПА у формі ЗНО – за адресою, яку вони вказали в реєстраційній картці.

  Індивідуальні конверти учасників ЗНО, які були відправлені за адресою, зазначеною в реєстраційній картці, але повернуті оператором поштового зв’язку до регіонального центру, а також осіб, які не вказали відповідну поштову адресу, зберігаються в ДпРЦОЯО

  Для кожного учасника ЗНО на сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому! Зайти на інформаційну сторінку також можна скориставшись кнопкою на нашому сайті. Інформаційна сторінка є особистим джерелом інформації для кожного учасника ЗНО. Вона містить у собі реєстраційні дані особи, з неї учасник ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – інформаційну картку з результатами ЗНО.

  Унесення
  змін до
  реєстраційних
  даних

  За потреби, до 9 березня 2022 року, Ви можете здійснити перереєстрацію. Для цього потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою сервісу «Внести зміни», розміщеному на вебсайті УЦОЯО, сформувати та ОФОРМИТИ НОВУ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ та повторно підготовити комплект реєстраційних документів, що має містити:

  – нову реєстраційну картку (з новим номером);

  – отриманий раніше Сертифікат ЗНО-2022, який потім анулюється;

  – інші документи, які Ви подавали під час попередньої реєстрації (у випадку зміни персональних даних або відомостей про місце навчання, а також особливих умов проходження ЗНО додають документ, що підтверджує ці зміни).

  Особи, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, віддають новий комплект документів відповідальному за формування комплектів реєстраційних документів у навчальному закладі, який вони закінчують. Відповідальний надсилає поштою або передає нарочним у встановлені терміни до регіонального центру новий список випускників і новий(і) комплект(и) реєстраційних документів (дата подання визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передання нарочним – за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі)

  Випускники минулих років та інші категорії учасників ЗНО, які не проходитимуть ДПА у формі ЗНО
  надсилають новий комплект реєстраційних документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення до ДпРЦОЯО (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

  Відмова в
  реєстрації та
  перереєстрації

  Вам може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в ЗНО на підставі:
  1) ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  2) надання недостовірної інформації;
  3) подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
  4) відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого терміну реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційні документи) або перереєстрації;
  5) неналежного оформлення документів, потрібних для реєстрації;
  6) неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

  У випадку прийняття рішення про відмову в реєстрації Вам буде надіслано рекомендованим поштовим відправленням витяг з протоколу регламентної комісії, де буде зазначено причину відмови та документи, надані Вами для реєстрації. Особі з особливими освітніми потребами, для якої неможливо створити особливі (спеціальні) умови для проходження ЗНО, ДпРЦОЯО повертає не оригінал, а завірену копію наданого нею медичного висновку.

  Перераховані документи надсилаються до закладу освіти (для осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО) або за адресою, указаною в реєстраційній картці (для випускників минулих років).

  Особа, якій відмовлено в реєстрації, має:

  за допомогою сервісу «Зареєструватися» СФОРМУВАТИ НОВУ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ ТА ОФОРМИТИ ЇЇ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ. Якщо причиною відмови в реєстрації або перереєстрації є недоліки оформлення реєстраційної картки – усунути їх під час формування нової реєстраційної картки;

  повторно сформувати комплект реєстраційних документів (якщо причиною відмови в реєстрації або перереєстрації є недоліки оформлення комплекту реєстраційних документів – усунити їх під час формування комплекту);

  не пізніше 9 березня 2022 року (дату визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті) надіслати* до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.

  * Особи, які складатимуть ДПА у формі ЗНО, після формування комплекту документів подають його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому вони навчаються. Особи, які не складатимуть ДПА у формі ЗНО, САМОСТІЙНО НАДСИЛАЮТЬ комплект реєстраційних документів до ДпРЦОЯО.

  Відмова від
  участі в ЗНО після
  реєстрації

  Якщо Ви з певних причин не зможете взяти участь у ЗНО-2022, то не пізніше 11.04.2022 надішліть до ДпРЦОЯО Сертифікат ЗНО-2022 і заяву про відмову в реєстрації.

  Якщо заява подана особою, яка складатиме державну підсумкову атестацію, то анулювання реєстрації здійснюється у випадку надходження від закладу освіти відповідного клопотання.

  ПРОБНЕ ЗНО-2022: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

  Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

  Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

  Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

  Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

  Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

  Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.


  ЗНО - 2021

  Інформаційні матеріали щодо реєсстрації для участі в ЗНО-2021

  /Files/images/2021/schen/reiestratsiia_zno2021_2.jpg/Files/images/2021/schen/reiestratsiia_zno2021_3.jpg

  ПРОБНЕ ЗНО-2021: СТАРТ РЕЄСТРАЦІЇ

  З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде доступною програма реєстрації охочих узяти участь у пробному ЗНО.

  Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

  Цьогоріч кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а також додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Відтак можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

  Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року.

  Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.


  /Files/images/2020/jovten/kalendar_zno_2021.png/Files/images/2020/jovten/osoblyvosti_zno_dpa_matem_2021.png/Files/images/2020/jovten/osoblyvosti_znodpa_2021.png/Files/images/2020/jovten/osoblyvosti_zno_dpa_ukr_2021.png/Files/images/2020/jovten/пробне.png

  Додаткова інформація щодо ЗНО - 2021

  ЗНО - 2020

  ВСТУП. Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України.

  /Files/images/ЗНО - 2020.png

  /Files/images/2020/schen/info_zno_2020.png/Files/images/2020/schen/new_banner_aktual_kalendar2020.png/Files/images/2020/schen/probne2020_pamyatka.png/Files/images/2020/schen/zno2020_6krok.png

  Кiлькiсть переглядiв: 2025