• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Звіт про роботу

Звіт про роботу управління освіти виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради у 2015 році

Потенціал будь-якої демократичної держави визначають освічені й усебічно розвинені особистості саме вони мають найкращі шанси збудувати демократичне й стабільне суспільство,де кожен може розвинути свої здібності,зробити свій внесок у суспільний розвиток і водночас відчути себе частиною спільноти.

Освіта здатна стати ефективним засобом інтелектуальної,моральної і політичної єдності суспільства.Виклики,які постали перед сферою освіти в XXI сторіччі – рівний доступ до якісної освіти,навчання упродовж життя,рух до суспільства знань,ставить нас в умови спільної відповідальності влади,громади і кожного громадянина зокрема.

Управлінням освіти виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради у 2015 році вжито необхідних заходів щодо соціально-економічного розвитку галузі «Освіта» і функціонування навчальних закладів міста Орджонікідзе,яке відбувається у правовому полі та грунтується на Конституції України,законах України «Про освіту»,»Про загальну середню освіту»,»Про позашкільну освіту»,»Про дошкільну освіту»,»Про охорону дитинства»,Указі Президента України «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року» від 25 червня 2013 року №344/2013,а також здійснюється у відповідності до Регіонального плану заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року,затвердженого розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 21.11.2013 року № Р-985/0/3-13 та Плану заходів Міської програми «Діти Орджонікідзе» на 2011-2015роки,затвердженого рішенням виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради від 23.08.2011р. за №93 через виконання 11-ти бюджетних програм на 2014-2016 роки,затверджених рішенням 38 сесії Орджонікідзевської міської ради 6-го скликання від 10.04.2014 року.

Метою освіти є всебічний розвиток людини, як особистості та найвищої цінності суспільства,розвиток її талантів,розумових і фізичних здібностей,виховання високих моральних якостей,формування громадян,здатних до свідомого суспільного вибору.Тому освітяни нашого міста,як і всієї країни,організовують свою діяльність на гуманізмі,демократії,національній свідомості,взаємоповазі.

Кожен навчальний заклад міста працює за принципом рівного доступу до якісної освіти,який передбачає надання всім дітям рівних можливостей здобуття освіти.

У 2015 році збережено оптимізовану мережу закладів освіти міста Орджонікідзе,яка приведена у відповідність до існуючих потреб та забезпечує ефективне використання коштів міського бюджету і комунального майна:1 навчально-виховний комплекс(середня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад),8 загальноосвітніх навчальних закладів,9 комунальних дошкільних і 1 позашкільний навчальний заклад(«Будинок творчості дітей та юнацтва м.Орджонікідзе Дніпропетровської області»),а також 1 – комунальний позашкільний навчальний заклад(«Дитячо-юнацька спортивна школа м.Орджонікідзе Дніпропетровської області»).Упродовж року було забезпечено відповідне фінансування.

Реалізацію державних стандартів та забезпечення рівного доступу до якісних освітніх послуг,як пріорітету діяльності міського управління освіти, здійснюють загальноосвітні навчальні заклади по відношенню до різних категорій дитячого населення шкільного віку, а також – через екстернат і для інших громадян міста.Усі діти міста Орджонікідзе віком від 6 до 17 років на 100% забезпечені можливістю отримувати якісні освітні послуги щодо здобуття загальної середньої освіти.

У 2015 році загальна чисельність школярів у 142 класах становить 3364 особи.В тому числі:40 учнів навчаються у 3-х спеціальних класах на базі КЗ»СЗШ №9»,включаючи 1 реабілітаційний клас для 12-ти дітей зі складними дефектами розвитку;у 4-х класах інтенсивної педагогічної корекціі на базі КЗ»СЗШ№6»сьогодні навчається 56 учнів. Середня наповнюваність одного класу,як і в 2014 році,складає = 24,2.

У школах III ступеня профільним навчанням охоплено 100% учнів при збереженні напрямків профілізації.

Із загальної кількості- 14 учнів навчаються за індивідуальною програмою загальноосвітньої школи за станом здоров’я(проти 13 минулого навчального року).

До першого класу вступило 397 учнів,або на 7 більше ніж у 2014 році.

Навчання у всіх школах міста є однозмінним.Для 420 учнів 1-4 класів функціонує 13 груп продовженого дня.

За результатами працевлаштування випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста з’ясовано, що із 193 випускників 2015 року до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації вступив 171 випускник, що становить 88,6% від загальної кількості випускників і є майже на 5% вище, ніж у 2014 році. Цей показник по місту третій рік поспіль забезпечують загальноосвітній ліцей – 90% вступу до ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, НВК №1 – 94 % та СЗШ №8 – 96 %.

До ВНЗ І-ІІ рівня акредитації вступили 16 осіб (8,3%) , а до ПТНЗ – 6 (3,1%).

За результатами працевлаштування випускників 9-х класів - з 293 випускників 9 - х класів 152 (51,9%) продовжують навчання у 10-х класах шкіл, проти 71,7% – у 2014 році. До ВНЗ І-ІІ рівня акредитації вступило 63 (21,5%) випускника, до ПТНЗ – 78 (26,6%).

За підсумками навчального року 11 випускників міста були нагороджені золотими і срібними медалями (7 і 4 відповідно): КЗ «СЗШ»№2 підготувала 7 медалістів, КЗ «СЗШ» №8 та КЗ «Ліцей» – по 2 медалісти.

За статистичними даними Українського центру оцінювання якості освіти зі 198 випускників шкіл міста ЗНО – 2015 пройшли 198 осіб, що становить 100%. Одним із показників якості надання освітніх послуг є результати державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання. У 2015 році ДПА з української мови і літератури проводилася у формі ЗНО. 66 випускників нашого міста (або 33,3%) продемонстрували високий та достатній рівень знань із зазначеного предмета. Проте 25 випускників (або 12,6%) показали лише початковий рівень знань.

Серед шкіл міста найвищу позицію в рейтингу, складеному Українським центром оцінювання якості освіти за результатами ЗНО з української мови і літератури, займає КЗ «Ліцей», найнижчу – КЗ «СЗШ №4».

Педагогічні колективи працюють стабільно, творчо, наполегливо, забезпечуючи високий рівень навчальних досягнень учнів, що підтверджують учні 4-х класів у підсумкових контрольних роботах. У 2014-2015навчальному році найкращі результати показали учні педагогів Медведєвої Ольги Анатоліївни (Загальноосвітній ліцей), Пирогової Лариси Василівни (КЗ «СЗШ №4»), Швець Тетяни Миколаївни (КЗ «НВК №1»), Пінчак Віри Андріївни (КЗ «СЗШ №6»), Сьомкіної Світлани Володимирівни (КЗ «СЗШ №8»).

За підсумками традиційних міських інтелектуальних змагань серед учнів 3 та 4 класів з української мови переможцями стали учениця КЗ «СЗШ №2» Яценко Карина (вчитель Кравченко Оксана Олексіївна) та Клокова Анастасія – учениця КЗ «СЗШ №6» (вчитель Пінчак Віра Андріївна), з математики – Отріщенко Олександра – учениця КЗ «СЗШ №6» (вчитель Болотова Руслана Олександрівна) та Грипас Олександр – учень КЗ «Олександрівська НСЗШ» (вчитель Головко Ірина Анатоліївна). Кращими читцями визнано Герасименко Валерію та Непосидяку Миколу – учнів КЗ«СЗШ №6» (вчителі Болотова Р.О. та Пінчак В.А.). Серед шкіл місця розподілилися так: І – КЗ «СЗШ №6» (дир. Юртаєва Г.Р.), ІІ – КЗ «Загальноосвітній ліцей» (дир. Бондаренко Н.О.), ІІІ – КЗ «СЗШ №2» (дир. Мякотіна Л.С.).

Робота з упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти триває, спрямована на постійне оновлення традиційних, опанування інноваційних технологій, розкриття власного творчого потенціалу, набуття досвіду.

У 2014- 2015 навчальному році педагоги нашого міста взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсному відборі нових підручників для 4 - х і 7 - х класів, що є важливим кроком до підвищення якості української освіти та виховання конкурентноспроможної молоді в європейському освітньому просторі. 17 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», відповідно до якого фінансування за рахунок державного бюджету вистачить на безоплатне забезпечення підручниками 50 – ти відсотків школярів вказаних класів. Управлінням освіти виконкому Орджонікідзевської міської ради, враховуючи рекомендації Міністерства освіти і науки України, здійснено необхідну роботу з резервування коштів з внутрішнього ресурсу для оплати решти 50 – ти відсотків вартості підручників для учнів 4 – х , 7-х класів, що на сьогодні складає майже 200.000 гривень.

До часу отримання від міністерства нових нормативів забезпечення підручниками залишаються у користуванні підручники для учнів 4-го класу 2004 року видання та для семикласників – 2007 року видання. У зв'язку з цим переконливо прошу провести відповідну роз’яснювальну роботу серед педагогічної та батьківської громадськості щодо неприпустимості збору коштів з батьків на придбання навчальної літератури на 2015 – 2016 навчальний рік.

Одним із показників інноваційної діяльності навчальних закладів є організація проведення експериментальної науково-дослідницької роботи. Слід зазначити, що мережу навчальних закладів міста, яким надано статус експериментального закладу обласного рівня, становлять п’ять шкіл міста та один дошкільний навчальний заклад. Так, КЗ «СЗШ №6» досліджує проблему по використанню інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та визначення їх впливу на становлення особистості учня. До мережі експериментальних навчальних закладів області з упровадження медіаосвіти входить КЗ «СЗШ №2», а комунальні заклади «СЗШ №9» та «Ліцей» досліджують проблему «Випереджаюча освіта для сталого розвитку». КЗ «СЗШ №4» - експериментальний заклад по роботі над проблемою «Розвиток аксіосфери особистості в сучасному навчальному закладі на засадах традиційних духовних цінностей». ДНЗ №22 фізкультурно-оздоровчого спрямування залучено до мережі дитсадків Дніпропетровської області для проведення дослідно-експериментальної роботи в рамках міжнародного освітнього проекту «Освіта для сталого розвитку в дії».

Педагоги міста активні учасники обласної педагогічної виставки-презентації «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини». За результатами участі в обласній виставці відзначено професійну підготовку виставкових матеріалів та високу якість експозиції нашого міста. Дванадцять педагогів закладів освіти міста стали переможцями конкурсу інноваційних методичних розробок, який проходив в рамках виставки. Упродовж 2014-2015 навчального року педагоги шкіл міста взяли активну участь у методичних заходах обласного та всеукраїнського рівня, зокрема:

- Всеукраїнська науково-практична конференція «Філософсько – теоретичні та практико-зорієнтовані аспекти випереджаючої освіти для сталого розвитку»;

- Всеукраїнська науково-практична конференція «Філософія комунікацій: освіта для суспільного діалогу»;

- Обласна конференція «Школа випереджаючої освіти для сталого розвитку – інноваційний навчальний заклад»;

- Круглий стіл «Нові стандарти освіти та шляхи розв’язання проблем, які виникли при їх впровадженні» тощо.

Широке запровадження інформаційно – комунікаційних технологій у практику сьогодення – реальна вимога часу. Тому не випадково ефективно продовжує функціонувати у нашому місті онлайн-сервіс «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади». Багато батьків не раз стикалися з проблемою отримання місця для своїх дітей в дитячому садку. Тепер для них створено можливість поставити свою дитину в чергу, не виходячи з дому.

З цього року наше місто долучилося до проекту «Електронна атестація педагогічних працівників». 37 педагогів мали можливість презентувати результат своєї праці на сайті проекту. Адміністрація навчальних закладів дістала можливість наочно проаналізувати, за допомогою заповнення рейтингових форм, підвищення ефективності та якості педагогічної праці. Результати кваліметричного дослідження в рамках даного проекту враховано для визначення відповідності педагога кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» під час атестації 2015 року.

Вчителі активно беруть участь у обласних форумах та Інтернет-конференціях.

Також у місті успішно функціонують такі електронні проекти як: електронний щоденник, електронна бібліотека, віртуальна майстерня Петриківського розпису. Учні та вчителі ЗНЗ міста є активними учасниками та переможцями різних конкурсів та турнірів з використанням ІКТ.

Успішно функціонують усі сайти дошкільних, середніх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа №6 м. Орджонікідзе Дніпропетровської області» взяв участь в обласному конкурсі на кращий Інтернет-сайт експериментального навчального закладу серед навчальних закладів області, що працюють над проблемою «Використання Інтернет – та медіаосвітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості».

З метою ранньої профорієнтації школярів щорічно укладається договір про співпрацю між управлінням освіти виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради та міським центром зайнятості.Спеціалісти центру щоквартально,згідно графіка, проводили зустрічі з учнями 5-11 класів за відповідною тематикою.У всіх навчальних закладах встановлено інформаційно-рекламні термінали,що дає змогу отримати інформацію про ринок праці в регіоні та Україні,ознайомитися з особливостями сучасних професій.

Управління освіти плідно співпрацює в плані профорієнтації з Національною металургійною академією,національним гірничим університетом,Запорізьким національним технічним університетом,Українським державним хіміко-технологічним університетом,Криворізьким національним університетом,ОПТНЗ.

Щодо аналізу діяльності у системі дошкільної освіти необхідно зазначити наступне:мережа закладів залишається незмінною. Станом на 01 вересня 2015 року у 9 дошкільних навчальних закладах виховувалося 1416 дітей, у дошкільному відділенні КЗ «НВК №1»- 57 дітей, у двох дошкільних групах при комунальних закладах «ОНСЗШ» та «ЧНСЗШ» - 35 дітей дошкільного віку. Всього 1508 дітей віком від 1,5 до 6 –ти (7 –ми ) років. Для них створено 1 679 місць. Показник завантаженості дітьми дошкільних закладів у відповідності до проектної потужності (будівельних норм) становить 89,9 на 100 місць. Потреби у створенні додаткових місць для дітей дошкільного віку немає.

Показники наповнюваності вікових груп у відповідності до встановлених нормативів складають 105,7% у групах для дітей раннього віку та 96,8% у дошкільних групах. Кількість груп залишається незмінною – 89, з них - 24 групи для дітей раннього віку.

Таким чином, показник охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей віком від 3 – х до 6 (7) років становить 90,1%.

За підсумками проведеного у вересні 2015 року обліку дітей віком від 0 до 6 (7) років у мікрорайонах, що закріплені за ДНЗ, та на виконання закону України «Про дошкільну освіту» дошкільним суспільним вихованням охоплено 468 дітей старшого дошкільного віку, 5 – охоплені соціально – педагогічним патронатом. Неохопленими залишаються 13 дітей 5-го року життя та 33 дитини 4 року життя.

З метою корекції порушень фізичного та розумового розвитку дітей, їх тривалого лікування та реабілітації стабільно функціонує мережа груп компенсую чого типу на базі дошкільних навчальних закладів №5,11,13,18,21 та 22. У 20 групах виховується 265 дітей різного віку з порушеннями зору, мови, опорно-рухового апарату, психологічного розвитку та з малими і затухаючими формами туберкульозу. Адміністрація, педагогічні і батьківські колективи створили належні комфортні умови для корекційно – відновлювальної і лікувально-оздоровчої роботи.

У ДНЗ міста забезпечено стовідсоткову високоефективну реалізацію інваріантної складової БКДО. Варіативну складову БКДО за освітніми лініями: «Комп’ютерна грамота», «Іноземна мова», «Хореографія» та «Шахи» було впроваджено у дошкільному навчальному закладі № 21 (завідуюча Дощенко І.О.), у КЗ «НВК №1» (директор Годована Г.А.) та освітню лінію «Англійська мова» у КДНЗ №22 (завідуюча Євич М. М.). Варіативну складову за іншими видами дитячої діяльності: образотворчою та музичною діяльністю, театралізованою та конструктивною, ігровою діяльністю, з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності, фізично-оздоровчою, комунікативно-мовленнєвою, екологічно-природознавчою, логіко-математичною діяльністю тощо реалізовано у всіх дошкільних навчальних закладах у формі гурткової роботи з дітьми на безоплатній основі.

У 2015 році науково–теоретична та методична підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів знаходилася на високому рівні. Цьому сприяла вибудувана система результативних методичних заходів, за якої враховуються запити й потреби педагогів, рівень їх професіоналізму.

Для підвищення рівня професійної компетентності та творчої майстерності педагогів успішно проведено: п’ять інструктивно-методичних нарад в управлінні освіти для завідуючих та методистів ДНЗ, засідання міського Факультету сучасного управлінця закладом освіти для членів адміністрації на базі КДНЗ №18 та КДНЗ №13, двадцять засідань проблемних семінарів – практикумів для вихователів, музичних керівників та інструкторів із фізичної культури на базі дитсадків міста, 2 методичні об’єднання вчителів-логопедів, дефектологів та практичних психологів. Продовжено також роботу міської творчої групи.

Окрім того, за наказом міського управління освіти від 04 лютого 2015 року №43 педагогічний колектив дошкільного закладу №21 під керівництвом Дощенко І.О. розпочав роботу над експериментальною темою щодо використання спадщини В.О. Сухомлинського для формування життєвої компетентності дитини в умовах, що створені дитсадком саме художньо-естетичного спрямування. Є перші досягнення, які вже реалізовані під час літньої оздоровчої кампанії, як-от - діяльність «Школи радості» під відкритим небом за творами В.О. Сухомлинського.

Дошкільний навчальний заклад №22 фізкультурно-оздоровчого спрямування, завідуюча Євич М.М., залучено до мережі дитсадків Дніпропетровської області для проведення дослідно-експериментальної роботи в рамках міжнародного освітнього проекту «Освіта для сталого розвитку в дії», яку буде розпочато у відповідності до наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації з 2015-2016 навчального року.

За рішенням Дніпропетровської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 31 березня 2015 року, протокол №187, дошкільний навчальний заклад №16 (ясла-садок) «Центр розвитку дитини» (завідуюча Прищепова А.П.) визнано атестованим (достатній рівень).

.

Станом на 01.08.2015 року в управлінні освіти місті на обліку перебуває 135 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них у школах – 113 дітей цієї категорії, у дитсадках – 22. Управління освіти приділяє значну увагу питанням соціального захисту цих дітей та їхнього матеріального забезпечення.

Зокрема, регулярно та своєчасно здійснюються виплати всіх видів державних допомог підопічним дітям та дотримуються норми матеріального та нормативи фінансового забезпечення цих дітей. Так, щорічно діти цієї категорії звільняються від оплати за харчування у загальноосвітніх школах та від оплати за перебування в ДНЗ. Учні - 100 відсотково забезпечуються шкільною та спортивною формами, оздоровлюються за кошти місцевого та державного бюджетів, отримують безкоштовне харчування в закладах освіти. Здійснюється виплата державної допомоги по досягненню 18-ти річного віку.

Серед пріоритетних завдань сучасної освітньої галузі є забезпечення рівного доступу до якісної освіти й дітям з особливими освітніми потребами. Виконання цих завдань безпосередньо залежить від ефективності роботи міської психолого - медико - педагогічної консультації (завідувач Чергинець Г.М.), діяльність якої протягом минулого навчального року набула змістового наповнення. Серед ключових аспектів – отримання від департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації командою спеціалістів нашого міста дозволу на здійснення самостійного вивчення дітей дошкільного віку з порушеннями розвитку та визначення адекватних умов корекції.У 2015 році спеціалістами ПМПЦ вивчено та проконсультовано 350 дітей дошкільного і шкільного віку із складними порушеннями розвитку,що на 80 дітей більше,ніж у 2014 році.Батькам та педагогам надані конструктивні рекомендації.Дану роботу виконують п’ять фахівців.

Результатом цілеспрямованої роботи управління та закладів освіти за активної підтримки виконавчого комітету міської ради вдалося зберегти мережу 20- ти груп компенсуючого та санаторного типів для 265-ти вихованців у 6 дошкільних закладах (№№5, 11,13,18,21 та 22) та 9- ти спеціальних класів для 107-ми учнів у двох школах (№6 та №9). Ці діти мають можливість покращити стан здоров’я, повністю або частково лікувати порушення в розумовому та фізичному розвитку, а також – спілкуватися з ровесниками і дорослими, здобувати необхідні знання, вміння, навички, бути соціально адаптованими.

Другий рік поспіль педагоги СЗШ №6 впевнено виконують справу державної ваги, запроваджуючи інклюзивну форму навчання для дітей з особливими освітніми проблемами.За аналізований період 4 учня успішно здобувають освіту за сучасною інклюзивною формою навчання.З цією метою введено 1,5 ставки вихователя(асистента вчителя).

У 2015 році був забезпечений безкоштовний підвіз учнів з віддалених селищ міста.Підвозом охоплено 100% школярів з с.Гірницьке,Перевізькі Хутори,Чортомлик (всього 101 учень).

Піклуючись про здоров’я підростаючого покоління, управління освіти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів, вчителі фізичної культури традиційно приділяють особливу увагу розвитку фізичної культури та спорту серед учнівської молоді. Заслуговує на увагу вибудована в місті багатоступінчата система спортивно-масової роботи зі школярами. Це – внутрішкільні змагання, матчеві зустрічі між школами, міська спартакіада, міські чемпіонати, участь в змаганнях,олімпіади серед школярів Дніпропетровської області.

Протягом 2014-2015 навчального року було проведено 20 міських спортивно-масових заходів, у яких взяло участь понад 1800 школярів (55% від загальної кількості учнів).

142 кращих юних спортсмена брали участь у 12 обласних змаганнях. У чотирьох змаганнях стали найкращими.

Вихованці ліцею перемогли в змаганнях з баскетболу «Козацький гарт», у «Стартах надій»(17-й раз поспіль, директор Н.О.Бондаренко, вчитель фізичної культури В.В.Махинько). У змаганнях з допризовної фізичної підготовки відзначилися вихованці КЗ «СЗШ №9 (директор Р.І.Проценко, вчителі фізичної культури В.О.Волик, Т.А.Заєць).

Позашкільна виховна робота доповнює і урізноманітнює повсякденне життя школярів. У 2015 році в БТДЮ працювало 34 гуртки у 63 навчальних групах, в яких до було охоплено 1030 дітей.

Навчально-виховний процес в БТДЮ здійснюється за навчальними планами і програмами, що затверджені Міністерством освіти і науки України (24% від загальної кількості програм), а також за іншими, затвердженими науково-методичною радою управління освіти виконавчого комітету Орджонікідзевської міської ради або педагогічною радою закладу( 61% від загальної кількості програм). 15% програм знаходяться у стадії апробації. Всі програми складені згідно з нормативними вимогами з урахуванням регіональних особливостей, психологічних та вікових особливостей дітей, останніх рекомендацій науковців

Належна робота здійснюється в напрямку підвищення фахової майстерності керівників гуртків у ході курсової перепідготовки. З метою підвищення фахового рівня, ознайомлення та вивчення педагогічного досвіду, 5 педагогічних працівників пройшли курсову перепідготовку при ДОІППО.

Відповідально ставляться педагоги закладу до атестації. Педагоги, що атестувалися у 2015 році поповнили свої педагогічні портфоліо новими матеріалами, пройшли курсову перепідготовку, дали по 2 відкритих заняття в рамках профільних методичних тижнів . Атестація проводилася відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. За наслідками атестації 5 педагогів підтвердили свій кваліфікаційний рівень, а 1 – підвищив.

Результатом злагодженої, плідної праці адміністрації, педагогічного та учнівського колективів є здобутки на міському, обласному, Всеукраїнському, Міжнародному та Світовому рівнях. Ми маємо 62 переможці всеукраїнського рівня у 30 заходах. З 165-ти учасників обласних конкурсів, змагань, фестивалів 60 вихованців нашого закладу отримали призові місця.

-2 роки поспіль команда колективної радіостанції стабільно утримує першість в обласних змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях та є володарем Кубку України.

-За результатами міжнародних змагань на коротких хвилях цифровими видами зв’язку «Польовий день» в червні поточного року команда колективної радіостанції нашого маленького міста стала 10-ю в Європі.

-Маслак Альбіна, Лісніченко Микола стали переможцям у обласному конкурсі комп'ютерної графіки і анімації, Кудлай Віталіна посіла ІІІ місце у обласному конкурсі учнівської молоді «Комп’ютерна перлинка» ( керівник Савченко Марина Миколаївна); «Комп’ютерне макетування» - 3 переможці ;

-Конкурс малюнка «Чорнобильська палітра» у рамках міжнародного фестивалю Чорнобильські мотиви. Полянська Мілена посілі ІІІ м.

-Обласна виставка «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» маємо 7 дипломантів регіонального етапу та 2 призери –обласного.

-Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Знай, люби свій край!» - Салівонов Даніїл – переможець.

-Регіональні змагання молодших школярів з початкового технічного моделювання. 2 команди ( керівники Котій В.М., Г.М.Неклес) є дипломантами.

-ІІІ місце у регіональних змагання молодших школярів з початково- технічного моделювання ( керівники Неклес Геннадій Миколайович, Котій Володимир Миколайович);

-ІІІ командне місце у обласних змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту серед радіокерованих моделей ( керівник Коротаєв Олександр Володимирович);

-Вже п’ять років поспіль наші юні журналісти мають призові місця в обласному конкурсі «Юнтелепрес». Ігнатенко Уляна і Павлюк Валерія стали переможцями цього року.

-Сама наймолодша учасниця, семирічна Трубчанінова Катерина виборола І місце в обласному конкурсі юних художників «Собори наших душ», а два юних літератори стали переможцями цього ж конкурсу .

-В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє країни у мріях дитини» ми маємо 1-І,1-ІІ,1-ІІІ місце.

-Павлюк Валерія стала переможницею обласного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», присвяченого 85-річчу від дня народження Ліни Костенко.

-В обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі» маємо одне переможне місце та два диплома фіналістів.

-Вперше в цьому році, взявши участь у обласному конкурсі з інформаційних технологій «Капітошка», дві учасниці вибороли ІІІ місце.

-В обласному фотоконкурсі «Моя Україна» з поміж 740 фоторобіт 3 наші роботи було високо оцінено членами журі.

-Цього року юна журналістка Євсюкова Юлія -переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами!» представляла наше місто та область на всеукраїнському рівні. Із 5 робіт представлених від Дніпропетровщини, Юлина робота була визнана найкращою. У травні 2015 року Юля стала лауреатом премії обласного конкурсу «Обдаровані діти – надія України».

Впроваджуючи модель закладу життєтворчості та успіху, педагоги БТДЮ щоденно доводять, що успіх – це символ сучасності, спрямований на досягнення. Колектив Будинку творчості нагороджений дипломом Всеукраїнської громадської організації «Столичні ініціативи» за активну участь та допомогу у організації Всеукраїнського «Фестивалю писанок – 2015».

-12 педагогів закладу взяли участь у міському етапі обласної виставки-презентації «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2015», одна робота була направлена на обласний етап.

-У обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2015» взяли участь та стали переможцями три педагога художньо-естетичного напрямку ( Тарасенко Н.Є., Донова А.Л., Бомешко О.В.)

-За підготовку переможців обласних конкурсів грамотами ДОН нагороджені Л.О. Коваленко, М.М.Савченко, В.В. Адаменко, І.М.Бовкун

-Подякою народного депутата України відзначена Л.І.Грищенко за підготовку переможців обласного соціального проекту «Любов це…»

-Призові місця у обласному конкурсі на кращу методичну розробку з технічної та прикладної творчості посіли три педагога ( Бондар О.І., Неклес Г.М., Голуб М.І.)

-За професійне та справедливе суддівство на обласному конкурсі-змаганні учнівської молоді з авіамодельного спорту . Подяку від КПНЗ«ДОЦНТТ та ІТУМ отримали О.В.Коротаєв та В.М.Котій

.Слід зазначити, що в ДЮСШ у 5 відділеннях (волейбол, гімнастика спортивна, дзюдо, спортивна акробатика, футбол) у 44 групах займається 624 учні.

Велика кількість вихованців школи достойно представляють місто на змаганнях різних рівнів, примножують спортивну славу школи. Протягом 2015 року спортсмени взяли участь у 26 обласних змаганнях, 22 – всеукраїнського та 5 – міжнародного рівнів, де за пальму першості змагалося всього 724 вихованці. У названих стартах юні спортсмени посіли 131 перше місце, 73 других місць та 121 третіх місць. За минулий навчальний рік досвідченими, професійними тренерами підготовлено 17 «Кандидатів у Майстри Спорту», 22 спортсмена – І-го розряду, 240 – ІІ-го та ІІІ-го юнацьких розрядів.

Протягом 2015 року проведено ряд міських спортивно-масових заходів патріотичного спрямування:змагання з баскетболу до Дня захисника вітчизни серед учнів 10-11 класів,змагання з баскетболу до річниці Збройних Сил України серед учнів 8-9 класів,»Козацький гарт»для старшокласників,дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл», легкоатлетична естафета до Дня Перемоги.

У 2015 році атестаційною комісією II рівня проатестовано 48 педагогічних працівників: 47-ми педагогам встановлено та підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», 7 – звання «Вихователь-методист», 2 – звання «Старший вихователь», 10 – встановлено та підтверджено педагогічне звання «Старший учитель», 12 – «Учитель – методист». Проатестовано на відповідність займаній посаді 7 керівників закладів освіти.

У закладах освіти міста працює 527 педагогів, серед яких 409(74,2%)мають повну вищу освіту. 199(або 36,6%)педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію; 109(19,8%)педагогів мають педагогічні звання «Вчитель-методист», «Старший учитель», 64 – «Вихователь-методист»,4 – «Старший вихователь».

Оновлюється і поповнюється каталог передового педагогічного досвіду закладів освіти міста. У 2014-2015 навчальному році каталог поповнився 14-маоб’єктами ППД.

Активною була участь педагогів у міському турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».

До оргкомітету міського туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року –2015» надійшло 22 заявки та конкурсні роботи педагогів шкіл міста. Журі відзначило якісну підготовку конкурсантів КЗ «НВК №1», КЗ «СЗШ №8», КЗ «СЗШ№6».За рішенням членів фахових журі Конкурсу визначено переможців у номінаціях:»українська мова»- вчитель КЗ»СЗШ№6»Наумова Ю.О.,»хімія»-вчитель КЗ»СЗШ№2»Собіщанська В.І.,»правознавство»-вчитель КЗ»НВК№1»Самборська Н.В.Найактивніше під час проведення Конкурсу заявили про свій фаховий рівень спеціалісти вищої (60%) та спеціалісти першої категорії(близько 30% від загальної кількості учасників). Освіта міста була представлена у 4-ьох номінаціях відбіркового туру обласного етапу конкурсу «Учитель року». Вчитель української мови та літератури комунального закладу «СЗШ№6» Наумова Ю.О. – учасник очного туру Конкурсу і відзначена Грамотою департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації за високий професійний рівень.

У кожному навчальному закладі слід продовжити облік та систематизацію усіх інноваційних досягнень освітян,поповнення банку даних кращими зразками сучасного педагогічного досвіду.

Сьогодні у місті створено дієву систему методичної роботи з кадрами, в основі якої дидактично-діалогічна модель навчання, проблемний підхід до розв’язання конкретних методичних завдань. Розвиток інноваційних процесів в місті – явище природне і закономірне.

Належним чином організоване і налагоджене харчування дітей у будь - якому навчальному закладі є запорукою зростання здорових і успішних юних громадян нашої держави.

– у дошкільних навчальних закладах щоденно отримували гаряче харчування від 900 до 1100 дітей, з яких безкоштовно – 225 вихованців, тобто – кожний четвертий;

– у загальноосвітніх навчальних закладах щоденно отримувало гаряче харчування від 3000 до 3300 учнів (практично – всі), з них пільгово харчувалося за бюджетні кошти 1760 учнів, тобто – кожний другий.

Видатки коштів з бюджету міста на харчування дітей у закладах освіти зросли на 10% у порівнянні з 2014 навчальним роком.Вартість харчування,яка складається лише з вартості продуктів,учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій – 6.0 грн.,що на одну гриву більше,ніж у 2014році.Середня вартість харчування 1 дитинодня в дитячих садках складає 12,83 грн,що на 1,07грн більше ,ніж у минулому році.

На виконання міської програми «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей м.Орджонікідзе у 2013 – 2015 роках»,для організації харчування дітей пільгових категорій з міського бюджету виділено 173,2 тисячі грн проти 172.2тис.грн у 2014 році.

У 2015 році оздоровлено в пришкільних таборах 1458 дітей(46% від загальної кількості дітей шкільного віку,що на 3% менше,ніж у 2014 році).У 2015 році за кошти міського бюджету оздоровилися 984 дитини пільгових категорій(89,5% від усієї кількості дітей пільгових категорій),у 2014 році -814 дітей.

До початку нового навчального року у закладах освіти проведені необхідні ремонтні роботи технологічного та холодильного обладнання.

З метою вдосконалення та оптимізації роботи централізованої бухгалтерії було проведено внутрішній аудит діяльності всіх працівників централізованої бухгалтерії від головного бухгалтера до спеціаліста. Спеціально призначеній для цього комісії знадобилося півтора місяця для виконання поставлених перед нею завдань. Але отримані результати дали змогу не тільки об’єктивно проаналізувати й оцінити стан справ, а й визначитися з конкретними діями щодо підвищення якості роботи працівників централізованої бухгалтерії, вжиття заходів до збереження й укріплення здоров’я робітників. Зокрема, хронометраж робочого часу працівників сприяв виявленню недоліків у розмежуванні посадових обов’язків.

Управлінням освіти вже придбано програмне забезпечення Автоматизована система «Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів», яке удосконалює облік та контроль за бюджетними показниками. Крім того, з метою ефективного використання людських та фінансових ресурсів розпочато роботу по впровадженню нових автоматизованих інформаційних систем ведення бухгалтерського обліку та складання бюджетної і фінансової звітності.

Видатки за 2014-2015 навчальний рік склали 57 918,1 тис. грн.. , з них:

- заробітна плата 42 610,9 тис. грн.;

- харчування 2 808,7 тис. грн. ;

- енергоносії 10 953,3 тис. грн.;

- інші витрати 1 545,2 тис.грн. ( збільшення за рахунок оплати кредиторської заборгованості за 2012-2014 р.р.)

Видатки за 2013-2014 навчальний рік склали 52 488,6 тис. грн.. , з них:

- заробітна плата 42 534,6 тис. грн. ;

- харчування 2 871,2 тис. грн. ;

- енергоносії 6 928,7 тис. грн.;

- інші витрати 154,1 тис.грн.

Середня заробітна плата за ІІ півріччя 2014 року – 2348 грн., за І півріччя 2015 року – 2550 грн.

Собівартість утримання однієї дитини у дитсадку на місяць у ІІ півріччі 2014 року – 1160 грн., у І півріччі 2015 року – 1230 грн..

Господарчі питання в забезпеченні життєдіяльності навчальних закладів є визначальними. Адже без енергоресурсів неможливо створити комфортні умови для малечі й школярів.20 закладів освіти міста підготовлено до нового навчального року і до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.

Згідно з планом заходів вже проведено капітальний ремонт покрівлі КПНЗ «ДЮСШ» - 540 кв.м., ведуться капітальні ремонти покрівель КДНЗ №13 -375 кв.м., КДНЗ №22-1037 кв.м. та КЗ «СЗШ №6»-990 кв.м. на суму 659,9 тис.грн. з місцевого бюджету.

КЗ «Чортомлицька НСЗШ» отримала сонячне фойє на першому поверсі, а дитячо-юнацька спортивна школа новий навчальний рік для гімнастів розпочала у гімнастичній залі, де виконано за бюджетні кошти сучасний ремонт із заміною старих дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові, з облаштуванням підвісної стелі «Армстронг» та унікальної системи освітлення приміщення.

З метою підвищення енергозбереження за благодійні кошти замінено також віконні блоки на металопластикові у КДНЗ №22 - 5шт. площею 11,8 кв.м. та у КЗ « СЗШ №9»- 2 шт. площею 5,2 кв.м..

Силами робітників господарчої групи управління освіти відремонтовано та прочищено внутрішні мережі тепло-, водопостачання, каналізації. Підготували до опалювального сезону котельні у 8-ми школах і 9-ти садочках.

Проведено заміри опору ізоляції електропроводки та заземлення обладнання в 20 закладах освіти. Силами робітників господарчої групи постійно проводиться ревізія та ремонт електрообладнання закладів освіти.

Завдяки спонсорській допомозі виконано на 100 % поточні ремонти приміщень шкіл та дитячих садків, харчоблоків, спортивних залів та ігрових майданчиків усіх закладів.

Кiлькiсть переглядiв: 523